ÖĞRENCİLER EMLAK VERGİSİ ÖDEYECEK Mİ?

Emlak vergisi kanuna göre öğrencilere de bazı muafiyetler tanınmaktadır. Evi olan bir öğrenci eğer 200 metrekareyi aşmayan bir evde oturuyorlarsa emlak vergisi ödemezler. Bunun nedeni de öğrencilerin geliri olmayan statüsünde olmalarından kaynaklanıyor. Bu muafiyetten faydalanmak için gerekli bildirimlerin belediyeye yapılması gerekiyor. Bunun için öğrecinin, okul durumunu bildiren formları doldurup ilgili belediyeye vermesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

2014 EMLAK VERGiSi REHBERi

EMLAK VERGiSi, ülke nüfusumuzun yaklaşık 25 milyonunu yani nüfusun üçte birini ilgilendiren bir vergi. İyi kötü başını sokacak evi olanlar, her sene olduğu gibi 2014 yılında da emlak vergisi ödemelerini yapacaklar. Emlak Vergisi sadece ev sahiplerini ilgilendirmiyor. Kişinin sahip olduğu dükkan, mağaza, arazi ve arsa emlak vergisine tabi.

Güncelleme Tarihi: 
15/04/2014 - 22:45

EMLAK VERGİSİ DEĞERİNDEKİ ARTIŞ NELERİ ETKİLER?

Bir gayrimenkul sahibisiniz ve 2014 yılı Emlak Vergisi değerinde, her sene olduğu gibi bu sene de artış yapıldı. Gayrimenkulün emlak vergisi değerindeki artışın direkt ya da dolaylı olarak bazı etkileri oluyor.

Güncelleme Tarihi: 
16/04/2014 - 07:30

EMLAK VERGİSİ ORANI NEDİR?

Emlak Vergisi Oranı, Emlak Vergisi Hesaplamalarında kullanılan bir yüzdelik orandır. Emlak Vergisi oranı, gayrimenkulun çeşidine; yani bahsi geçen gayrimenkulun konut mu, konut olmayan bina mı (dükkan olabilir, mağaza olabilir, ya da ofis olabilir), arsa ya da arazi mi olup olmadığı durumuna göre değişebilir.

Güncelleme Tarihi: 
16/04/2014 - 11:15

EMEKLİLER EMLAK VERGİSİ ÖDER Mİ?

2014 yılı Emlak vergisi ödeme dönemine yaklaştığımız bu dönemde en çok sorulan ve merak edilen sorulardan biri de; emeklilerin emlak vergisi ödeyip ödemeyecekleri. "Sıfır oranlı emlak vergisi avantajı" olarak nitelendirilen bu imkandan aslında  binlerce, hatta milyonlarca  emekli, çalışmayan ev hanımları, işsizler ve engelli vatandaşlar faydalanabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 
22/04/2014 - 21:30

EMLAK VERGİSİ BAZI İLLERDE İKİ KATINA ÇIKACAK

2014 yılının Mart ayındaki yerel seçimler sonrasında Büyükşehir olacak 14 il ve eskiden beri Büyükşehir Belediyesi sınıfında olan belediyelerin emlak vergilerinin yaklaşık olarak iki katına çıkması bekleniyor. Detaylar haberin ayrıntılarında... 

Güncelleme Tarihi: 
02/01/2014 - 09:15

EMLAK VERGİSİ NE ZAMAN ÖDENİR? GEÇ ÖDENMESİ DURUMUNDA EMLAK VERGİSİNE CEZA UYGULANIR MI?

Emlak vergisi her sene 2 taksit halinde ödenmektedir. Taksitlerden biri Mayıs ayında, diğeri de Kasım ayında ödenmektedir. Cezalı duruma düşmemek için Emlak Vergisinin Mayıs ve Kasım ayı sonuna kadar ödenmesi gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 
22/04/2014 - 15:45

Pages