2013-ALES İlkbahar Dönemi Sınavı 12 Mayıs'ta Yapılıyor!

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, 2013-ALES İlkbahar Dönemi Sınavı, 12 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak. Sınava başvuran adayların sınavlara girecekleri yerler belirlenmiştir.

Sınava girecek adaylar, yer bilgisini gösteren ALES Sınava Giriş Belgelerini, aşağıdaki linkten edinebilirler. Edinecekleri bu belgenin üzerinde, adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır.

Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur, adayların bu konuya dikkat etmesi gerekmektedir. Yazıcıdan döküm edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler.

Adaylar internetten edinecekleri çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Siyah beyaz ya da renkli olması önemli değildir. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesi’ni yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri faydalı olacaktır.

Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir.

Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur. Özel Kimlik Belgesi: Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar. Bunların dışında olan ve adaylara ait, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler olarak kabul edilmeyecektir. Dikkat edilmesi gerekn diğer bir husus ise Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmasıdır. Adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalıdır. Pasaport sürelerinin geçerli olduğuna dikkat edilmelidir. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir.

Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday mazereti ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Lütfen maduriyet yaşamamak adına, yukarda hususlara dikkat ediniz, sınav yerinizi önceden görünüz, 1 saat öncesinde sınav yerinde olmaya özen gösteriniz, geçerli bir kimlik belgesiyle birlikte sınava giriş belgenizin çıktısını yazıcınızdan almayı ihmal etmeyiniz.

Sınava giriş belgenizi sorgulamak için aşağıdaki linki tıklayınız.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

2013-ALES Sonbahar Dönemi Sınav Giriş Belgeleri

ALES-2013, ALES sonbahar dönemi

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, 2013-ALES Sonbahar Dönemi Sınavı17 Kasım 2013 tarihinde yapılacak. Sınava girecek adaylar, yer bilgisini gösteren ALES Sınava Giriş Belgelerini, aşağıdaki linkten edinebilirler. Edinecekleri bu belgenin üzerinde, adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacak. Haberin detayları için tıklayınız...

 

Güncelleme Tarihi: 
05/11/2013 - 09:00

ALES Sonbahar Dönemi Sınavı: 17 Kasım 2013

ALES için geri sayım başladı. Yılda iki kez (biri sonbaharda, diğeri de ilkbaharda) yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) 81 il merkezi ile Lefkoşa’da ve Bişkek'te (Kırgızistan) yapılacak. ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre sınav Tarihi 17 Kasım 2013 olarak belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 
08/10/2013 - 21:30

ALES 2013 Sonbahar Dönemi Başvuruları Başladı. Son Gün: 20 Eylül!

2013 ales, ales 2013, ales başvuruları, alese başvuru, başvuru ales, sonbahar ales, ales sonbahar, ales sınavı

2013 ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) Sonbahar Dönemi başvuruları başladı. Başvurular 20 Eylül 2013 tarihinde sona erecek. Başvurular elektronik ortamda alınacaktır. Başvuru yapmak için aşağıdaki butona tıklayınız... ALES konusunda adayların izleyeceği yol şu şekildedir:

2014 ALES İLKBAHAR DÖNEMİ BAŞVURULARI 10 MART 2014

2014 ALES başvuruları için ÖSYM'den yeni bir duyuru yapıldı. Geçtiğimiz günlerde yapılan duyuruya göre, 2014 ALES İlkbahar Dönemi sınavı için başvurular 10 Mart 2014 Pazartesi günü başlıyor. ALES Başvuruları 19 Mart 2014 tarihine kadar yapılacak. Peki ALES İlkbahar dönemi sınavı ne zaman yapılacak? 2014 ALES'te hangi sorular sorulacak?

Güncelleme Tarihi: 
08/03/2014 - 15:15

2013-ALES İlkbahar Dönemi Sınavı Cevapları Açıklandı!

 21 Mayıs Pazar günü yapılan AKADEMİK PERSONEL VE LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI (ALES) (İlkbahar Dönemi) sınav soru ve cevap anahtarı açıklandı.

ALES Cevap Anahatarı için habere tıklayınız...

ALES 2013 İLKBAHAR DÖNEMİ CEVAP ANAHTARI

2013-STS TIP DOKTORLUĞU İlkbahar Dönemi Sonuçları Açıklandı

STS-2013 Sınav Sonuçları

14 Nisan 2013 tarihinde gerçekleştirilen Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (İlkbahar Dönemi) 2013-STS TIP DOKTORLUĞU sınav sonuçları açıklandı. 

Sonuçlar için tıklayınız.

Pages