Jump to Navigation

2013-ALES Sonbahar Dönemi Sınav Giriş Belgeleri

ALES-2013, ALES sonbahar dönemi

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, 2013-ALES Sonbahar Dönemi Sınavı17 Kasım 2013 tarihinde yapılacak. Sınava girecek adaylar, yer bilgisini gösteren ALES Sınava Giriş Belgelerini, aşağıdaki linkten edinebilirler. Edinecekleri bu belgenin üzerinde, adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacak. Haberin detayları için tıklayınız...

 

Dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi; sınava giriş belgesi üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Unutulmamalıdır ki, yazıcıdan döküm alırken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen gösterilmelidir.
Adaylar internetten edinecekleri çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorunda. Fotoğrafın siyah beyaz ya da renkli olması önemli değil, Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. olmayacak. 

Sınava Giriş Belgesi’ni yanında olmayan adaylar sınava alınmayacak

Sınava Giriş Belgesi’ni yanında bulundurmayan ALES adayları sınava alınmayacak. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları gerekiyor. Bunun için adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri kendi faydalarına olacak.

Bu arada adaylara ÖSYM tarafından ayrıca bir sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecek.

Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur. Özel Kimlik Belgesi: Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değil.) 

Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar. Bunların dışında olan ve adaylara ait, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler olarak kabul edilmeyecek.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olması. Adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalıdır. Pasaport sürelerinin geçerli olduğuna dikkat edilmeli. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecek.

Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday mazereti ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak.

Lütfen maduriyet yaşamamak adına, yukarda hususlara dikkat edin, sınav yerinizi önceden görün, 1 saat öncesinde sınav yerinde olmaya özen gösterin, geçerli bir kimlik belgesiyle birlikte sınava giriş belgenizin çıktısını yazıcınızdan almayı ihmal etmeyin.

Sınava giriş belgenizi sorgulamak için aşağıdaki linki tıklayınız.

Sorgulama Yapmak İçin Tıklayınız: 

ALES 2013 Sonbahar Sınav Giriş Belgeleriadmin


Main menu 2

about seo