EMLAK VERGİSİ ORANI NEDİR?

Emlak Vergisi Oranı, Emlak Vergisi Hesaplamalarında kullanılan bir yüzdelik orandır. Emlak Vergisi oranı, gayrimenkulun çeşidine; yani bahsi geçen gayrimenkulun konut mu, konut olmayan bina mı (dükkan olabilir, mağaza olabilir, ya da ofis olabilir), arsa ya da arazi mi olup olmadığı durumuna göre değişebilir. Ayrıca gayrimenkul Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde ise Emlak Vergisi Oranı daha yüksektir. 2014 Güncel Emlak Vergisi Oranları için aşağıda yer alan tabloya bakabilirsiniz

2014 YILI EMLAK VERGİSİ ORANLARI

GAYRİMENKULÜN CİNSİ  Konut  İşyeri   Arsa   Arazi 
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ  %0.2  %0.4  %0.6  %0.2
DİĞER İLLERDE (BÜYÜKŞEHİR OLMAYAN)  %0.1  %0.2  %0.3  %0.1

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

2014 EMLAK VERGiSi REHBERi

EMLAK VERGiSi, ülke nüfusumuzun yaklaşık 25 milyonunu yani nüfusun üçte birini ilgilendiren bir vergi. İyi kötü başını sokacak evi olanlar, her sene olduğu gibi 2014 yılında da emlak vergisi ödemelerini yapacaklar. Emlak Vergisi sadece ev sahiplerini ilgilendirmiyor. Kişinin sahip olduğu dükkan, mağaza, arazi ve arsa emlak vergisine tabi.

Güncelleme Tarihi: 
15/04/2014 - 22:45

EMLAK VERGİSİ DEĞERİNDEKİ ARTIŞ NELERİ ETKİLER?

Bir gayrimenkul sahibisiniz ve 2014 yılı Emlak Vergisi değerinde, her sene olduğu gibi bu sene de artış yapıldı. Gayrimenkulün emlak vergisi değerindeki artışın direkt ya da dolaylı olarak bazı etkileri oluyor.

Güncelleme Tarihi: 
16/04/2014 - 07:30

EMLAK VERGİSİ NE ZAMAN ÖDENİR? GEÇ ÖDENMESİ DURUMUNDA EMLAK VERGİSİNE CEZA UYGULANIR MI?

Emlak vergisi her sene 2 taksit halinde ödenmektedir. Taksitlerden biri Mayıs ayında, diğeri de Kasım ayında ödenmektedir. Cezalı duruma düşmemek için Emlak Vergisinin Mayıs ve Kasım ayı sonuna kadar ödenmesi gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 
22/04/2014 - 15:45

Rize Kalkandere Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme ve Emlak Vergisi Borç Sorgulama Linki

Her yıl konut sahibi vatandaşlarımızdan 2 taksitle tahsil edilen Rize Kalkandere Belediyesi Emlak Vergisi ilk ödemenizi, üzere 1. Ödeme 31 Mayıs ve 2. Ödeme 30 Kasım olarak yatırmanız gerekiyor. Tüm devlet ödemelerinde olduğu gibi geç yapılan tahsilatlarda faiz işlemesi söz konusu olduğundan vergilerinizi bu tarihten önce yatırmanızda fayda var.

Belediyelerin bazılarında online ödeme sistemi bulunmamaktadır.

Manisa Alaşehir Belediyesi Emlak Vergisi Sorgulama ve Emlak Vergisi Borç Ödeme

Manisa Alaşehir Belediyesi sınırları içinde konut, emlak, arsa, arazi sahibi olanlar için Emlak Vergisi ödemesi son günü yaklaşıyor. Manisa Alaşehir Belediyesi Emlak vergisi ödemelerinizi 31 Mayıs ve 30 Kasım olmak üzere 2 taksit halinde gerçekleştirebilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 
24/05/2014 - 00:15

Kütahya Domaniç Belediyesi Emlak Vergisi Borç Ödeme ve Sorgulama Sistemi

Kütahya Domaniç Belediyesi sınırları içerisinde konut, işyeri, arsa sahibi olan vergi mükellefleri için ilk taksit  ödeme tarihi 31 Mayıs olarak açıklandı. İkinci taksit ise 6 ay sonra yani 30 Kasım'a kadar ödenebilecek. 

Güncelleme Tarihi: 
26/05/2014 - 15:45

Pages