THY Online Check-in Nasıl Yapılır?

THY (Türk Hava Yolları) uçak biletinizi aldınız. Uçuşunuza 24 saat kala, THY internet sitesinden online check-in işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken "detaylar" bölümünde yer alan "THY online Check-in" linkine tıklamak. Siz de uçuş öncesinde online check-in işleminizi yapın, koltuk seçiminizi dilediğiniz gibi yapın, koltuk seçimi işinizi şansa bırakmayın. Ayrıca online check-in yaptığınız taktirde havalimanındaki "THY Online Check-in" kontuarlarına giderek daha az beklemiş olacaksınız.ÖNEMLİ HUSUSLAR:

  • Online Check-in esnasında seçilen yolcu ve uçuş bilgisi sıralamasına göre, seyahat sınıfına ait koltuk planı görüntüsü ekrana gelecektir. Yolcu, koltuk seçimi yapacağı isim/isimlere tıkladıktan sonra ekrandaki plandan istediği koltuğun üzerine tıklayarak seçimini yapabilecektir. Şayet yolcunun devamı olan uçuşları varsa; sırasıyla tüm uçuşlarına ait koltuk planları ekranda gösterilerek check-in imkanı sunulacaktır.
  • Yolcunun rezervasyon esnasında özel olarak talep ettiği koltuk tercihi varsa isminin yanında bu koltuk numarası görülecektir. Böyle bir durumda şayet başka koltuk seçilmek istenirse, sistem "Koltuk Planı" sayfasında buna izin vermeyecektir. Ama son sayfada yolcuya sunulacak olan "Koltuk Değiştirme" seçeneği tıklanarak talep edilen yer değişikliği yapılabilecektir. Bu arada dikkat edilmesi gereken bir konu: koltuk seçimi rezervasyon kaydındaki tüm uçuşlar için ayrı ayrı yapılacaktır.
  • Onaylama işleminin sonunda check-in tamamlanmış olacak ve yolcuya seyahatine dair bilgilerin yanısıra, alanda tamamlanması gereken prosedürler hakkında açıklama yapılacaktır. Ayrıca bu bilgilerin yanısıra, yolcu dilerse ekrana girilecek ya da girilmiş olan email adresi ve/veya cep telefonu numarasına online check-in bilgilerinin kendilerine ulaşması sağlanacaktır.
  • ÖNEMLİ: THY Online Check-in Linkinden biniş kartı üreten yolculara Koltuk Değiştirme seçeneği sunulmaz.
  • Tüm THY Yolcularına İyi Uçuşlar!

THY CALL CENTER

444 0 849

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Anadolu Jet Online Check-in İşlemi Nasıl Yapılır?

Anadolu Jet uçak biletinizi aldıktan sonra, uçuşun gerçekleşmesine 24 saat kala, Anadolu Jet internet sayfasından online check-in yapabilirsiniz. Aşağıda yer alan "detaylar" bölümündeki "Anadolu Jet Online Check-in" linkine tıklayarak bu işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 
12/10/2013 - 14:00

Onur Air Online Check-in İşlemi Nasıl Yapılır?

Onur Air ile yapacağınız seyahatlerde uçak biletinizi satın aldıktan sonra, uçuşun gerçekleşmesinden önce Onur Air internet sayfasından online check-in yapabilirsiniz. Haberin detaylarında yer alan "Onur Air Online Check-in Yapmak İstiyorum" butonuna tıklayarak bu işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 
30/10/2013 - 10:45

Pegasus Online Check-in Nasıl Yapılır?

Pegasus Havayolları, Pegasus online checkin, online check-in

Pegasus Havayolları uçak biletinizi aldıktan sonra, uçuşun gerçekleşmesine 72 saat kala ve en geç uçuşunuza 40 dakika kalana kadar internette check-in yapabilirsiniz.. Bunun için yapmanız gereken "detaylar" bölümünde yer alan "Pegasus Online Check-in" linkine tıklamak. Siz de uçuş öncesinde online check-in işleminizi uçuşunuzdan önce yapın, koltuk seçiminizi şansa bırakmayın...

Güncelleme Tarihi: 
12/10/2013 - 14:15

ANADOLUJET KAMPANYA KODLARI AÇIKLANDI

13 Ekim 2014 - 03 Ocak 2015 tarihleri arasında Anadolu Jet adresinden alınan ve 20 Ekim 2014 - 10 Ocak 2015 tarihleri arasındaki gidiş-dönüş uçuşlarının birisi AnadoluJet'ten hediye olarak veriliyor. Sizin için aşağıda vermiş olduğumuz parkurlardaki kampanya kodunu kullanıp AnadoluJet internet sitesinden biletlerinizi alabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 
25/11/2014 - 23:30

ANADOLUJET %25 ÖĞRETMEN İNDİRİMİ BAŞLADI

Anadolujet Öğretmenlere Özel Kampanya başlattığını duyurdu. 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel olarak başlatılan kampanya kapsamında 1 Aralık 2014 tarihine kadar AnadoluJet’ten bilet alan öğretmenler, 24 Kasım - 14 Aralık 2014 tarihleri arasında aileleriyle birlikte % 25 indirimli uçacak.

Güncelleme Tarihi: 
26/11/2014 (All day)

THY Mil Sorgulama

thy, milesandsmiles, miles&smiles, eksik mil işleme

THY ve staralliance uçuşlarından kazandığınız uçuş millerinizi aşağıdaki linkten sorgulayabilirsiniz.

Pages